Zibru – Blog

Poznaj prowokujący styl butów Demonia

Wielu jest producentów butów, ale niewielu jest takich, którzy odważnie podchodzą do tematu mody. Wybierają alternatywną drogę, często nieprzetarte jeszcze szlaki, aby stworzyć coś naprawdę niepowtarzalnego. Właśnie taką ścieżkę wybrała Demonia, czyli firma, której z pewnością nie brakuje kreatywności, świeżego spojrzenia na współczesną modę i mocnego charakteru.

Demonia, czyli buty o demonicznym temperamencie 

Już sama nazwa firmy wskazuje na jej demoniczne usposobienie. Demonia buty nawiązują do stylu punk i rock. Mają zdecydowanie buntowniczy charakter, są zupełnym przeciwieństwem delikatności, subtelności i powtarzalności, która w żaden sposób nie wyróżnia się na tle bardzo dużej i mocnej konkurencji. Założyciele firmy Demonia zauroczeni i zafascynowani modą lat 70. i 80. postanowili „odkurzyć” ten styl, który wtedy kochały miliony buntowniczych dusz.
To, co jest charakterystyczne dla butów Demonia, to na pewno wszelkiego rodzaju klamry, łańcuchy, metalowe elementy i platformy. Reprezentują one alternatywny styl, znacząco odbiegający od tego, który od wielu lat jest promowany przez domy mody i projektantów. Na pewno przypadną do gustu wszystkim tym, którzy sprzeciwiają się porządkowi ustrukturyzowanych trendów i chcą wyjść poza jej ramy. W ofercie Demonia spotyka się klasyczna czerń z pudrowym różem, miętową zielenią, a także mieniącym się holo. Demonia buty mają w sobie pazura i jednocześnie świetnie pasują do dziewczęcego stylu w wydaniu punk.

Buty Demonia na każdą porę roku 

Świetna wiadomość dla fanów Demonia! Producent oferuje obuwie na każdą porę roku. To kolejny dowód na to, że nie ma dla niego żadnych ograniczeń i jest w stanie swój styl zachować zarówno przy okazji botków i kozaków, jak i sandałów. 

W ofercie znajdują się Demonia buty z wysoką cholewką, często sięgającą nawet do ud. To kozaki, które świetnie sprawdzą się w okresie zimowym i późną jesienią. Platforma bardzo dobrze izoluje stopy od zimnego, często zmarzniętego podłoża, z kolei agresywny i żłobiony bieżnik skutecznie chroni przed poślizgnięciem na śliskiej nawierzchni. 

Na szczególną uwagę zasługują Demonia botki. Stanowią one dużą grupę obuwia w ofercie producenta. Występują w wielu wariantach – są to zarówno platformy Demonia, jak i buty na grubym słupku. Są modele zapinane na klamry i zamek błyskawiczny oraz wiązane. Jest wśród nich również szeroki wybór kolorów – obok czarnych są białe, różowe, fioletowe, a nawet w multi refleksyjnym kolorze. 

Na lato oczywiście polecają się sandały Demonia. Nie mają one nic wspólnego z klasycznymi modelami z cienkimi paskami. To raczej obuwie o dominującym charakterze, na wysokiej platformie, z szerokimi paskami z klamrami i metalowymi elementami.

Buty wegańskie Demonia – obuwie vegan friendly 

Demonia zaskakuje pod wieloma względami. Nie tylko prezentuje odmienny do powszechnie znanego styl, ale też zdecydowała się na produkcję obuwia przyjaznego zwierzętom. Buty wegańskie Demonia są stworzone z materiałów syntetycznych. Kleje również mają pochodzenie roślinne, więc nie powstały przy naruszeniu żadnych organizmów żywych. Dzisiaj to jeden z ważniejszych aspektów. Coraz więcej osób decyduje się na weganizm nie tylko ograniczający się do diety, ale do całego stylu życia. Rezygnują z kosmetyków, przedmiotów codziennego użytku i ubrań, które powstają z odzwierzęcych materiałów. Demonia wpisuje się w ten trend doskonale, za co na pewno zasługuje na bliższe poznanie.

Firma Demonia prowokuje pod wieloma względami – oferuje buty w stylu punk i rock, jednocześnie promując założenia vegan friendly. Na pewno trudno jest się oprzeć wrażeniu, że to wyzwolona i buntownicza firma, która intryguje, inspiruje i wspiera inność.